Лудогорец победи Ботев Враца с автогол и гол от засада

Шампионът Лудогорец записа поредната си победа в първенството - 2:1 над Ботев Враца у дома. След тежката седмица в Лига Европа и поражението с 0:4 от Тотнъм в Лондон разградчани се поздравиха с трите точки на родна земя, които обаче станаха факт след съдийско рамо и победен гол от засада.

В 16-ата минута Лудогорец поведе. Опит за центриране отдясно на Жордан Икоко рикошира в крака на Венцислав Керчев и влетя във вратата на гостите.

Четири минути по-късно обаче гостите изравниха. Грешка в наказателното поле на Стефан Баджи позволи на Петър Атанасов да му отнеме, а след това да намери Педро Лагоа, който с премерен удар прати топката във вратата - 1:1.

В 31-ата минута Лудогорец отново излезе напред. При едно центриране от фаул топката стигна до Жозуе Са, който с глава я прати в мрежата. При подаването бранителят бе в положение на засада, но страничният съдия не отчете такава.