Абсурден автогол помогна на Испания да се отпуши (видео)

Абсурден автогол помогна на Испания да се отпуши (видео) Снимка: Getty Images

Испания разби с 5:0 Словакия и с този паметен разгром записа първата си победа на това Европейско първенство.

След две равенства в първите две срещи и безброй пропуски, днес иберийците се отпушиха с любезното съдействие на противниковите играчи.

Това е рекордна победа за Испания на еврофинали. Словакия пък игра безобразно и направи куп безумни грешки, вкара си и два автогола.

По същото време в другия двубой от група Е Швеция победи Полша с 3:2 и продължава към осминафиналите като победител в групата.

Испания пък остана на второто място и в първата фаза на елиминациите ще се изправи срещу Хърватия.

Както и в първите си мачове, днес "Ла Фурия" от самото начало установи пълен контрол върху двубоя, но нападателите отново не успяваха да реализират създадените положения.

След 10 минути игра се стигна до дузпа за испанците, но неволите на Алваро Мората на това първенство продължиха и Мартин Дубравка спаси удара му от 11-те метра.

В 30-ата минута обаче вратарят се изложи тотално и си отбеляза безумен автогол. След изстрел на Сарабия в гредата топката отскочи нагоре и вероятно заслепен и от слънцето, Дубравка я насочи с една ръка в собствената си врата за 1:0.

В добавеното време на първата част след нова грешка и лошо излизане на Дубравка Морено центрира, а Аймерик Лапорт с глава отбеляза първия си гол за Испания за 2:0.

След почивката Испания заигра по-освободено и Пабло Сарабия покачи на 3:0, а секунди след влизането си в игра и още с първото си докосване Феран Торес добави четвърто попадение.

Голям карамбол пред Дубравка доведе до това Куцка да си отбележи автогол в опит да изчисти от голлинията.

Швеция пък си беше уредила участие на осминафинала още преди последния кръг, но въпреки това успя да надделее над Полша.

Емил Форсберг вкара два гола и скандинавците дръпнаха с 2:0, докато Роберт Левандовски намали на 1:2 и върна надеждите, след като през първата част изпусна чисто положение и удари гредата два пъти поред.

Няколко минути преди края Лева вкара втори гол за 2:2, но в 94-тата минута Виктор Клаесон донесе успеха на Швеция и първото място в групата.

Полша пък разочарова и остава последна с една спечелена точка.

Победител в група Е е Швеция със 7 т. пред Испания с 5 и Словакия с 3.