Англичаните не впечатлиха, но потеглиха с победа

Англичаните не впечатлиха, но потеглиха с победа Снимка: Getty Images

Отборът на Англия започна с победа участието си на Евро 2020, побеждавайки с минималното 1:0 Хърватия. По този начин "трите лъва" си върнаха за загубата на полуфиналите на Световното първенство през 2018-а.

Тимът на Гарет Саутгейт доминираше през почти целия двубой, но успя да стигне до само един гол. Победното попадение на Англия бе дело на Рахийм Стърлинг в 57-ата минута, като преди и след това островитяните не успяха да създадат кой знае колко чисти положения.

Все пак феновете на "Уембли" избухнаха малко преди изтичането на един час игра. Калвин-Филипс изведе страхотно Стърлинг, чийто удар бе насочен в обсега на вратаря, но заради силата му топката намери път към мрежата на "шахматистите".

Три-четири минути по-късно Хари Кейн имаше шанс да убие цялата интрига в двубоя, но отблизо от малък ъгъл не успя да уцели почти оголената врата, притиснат и от защитник.

Хърватите пък не показаха почти нищо специално, особено през първото полувреме, в началото на което почти не успяваха да пипнат топката, а когато тя се озовеше в техен футболист, бързо я губеха.

Двубоят между другите два тима от Група D - Шотландия и Чехия, е в понеделник от 16:00 часа.