Дания не спира с геройствата и вече е на полуфинал!

Дания не спира с геройствата и вече е на полуфинал! Снимка: Getty Images

Дания продължи с геройствата си на Европейското първенство и се класира за полуфиналите след победа с 2:1 над Чехия в Баку.

Два гола през първата част стигнаха на отбора на Каспер Хюлманд, който стартира първенството с две поредни загуби и с ужасяващата случка със звездата си Кристиан Ериксен.

Тази вечер всичко започна по мечтан начин за "червения динамит". Още в 5-ата минута чехите се провалиха в защита при един ъглов удар, Томас Дилейни беше оставен сам и с глава откри резултата.

Постепенно Чехия се съвзе и организира няколко добри атаки, при една от които Каспер Шмайхел се намеси добре след изстрел на Холеш от малък ъгъл.

Контраатаките на Дания обаче оставаха опасни и след няколко пропуска дойде страхотният втори гол към края на полувремето.

Мееле центрира отляво с външен фалц и сложи топката на крака на Каспер Долберг, който засече от въздуха за 2:0.

Още в началото на второто полувреме голмайсторът на чехите Патрик Шик върна един гол за тима си.

Така той се изравни с Кристиано Роналдо начело при реализаторите в първенството - и двамата завършват с по 5 гола.

Дания обаче удържа до края, като Шмайхел се отличи с още една ключова намеса, а пък Вацлик също спаси на два пъти и остави своите в мача до последно.

Датчаните ще се изправят срещу Англия или Украйна в спор за място във финала.