Франция тръгна към титлата, автогол закопа Бундестима

Франция тръгна към титлата, автогол закопа Бундестима Снимка: Getty Images

Фаворитът за титлата на Евро 2020 Франция започна първенството с победа с 1:0 в мегасблъсъка срещу Германия на "Алианц Арена".

Най-голямото дерби на Европейското първенство до момента оправда очакванията и предложи футбол на високо ниво с много динамика, а решаващ се оказа автогол на Матс Хумелс преди почивката.

Франция започна по-добре и организира няколко опасни атаки, при една от които Нойер трябваше да спасява удар на Мбапе.

В 20-ата минута резултатът беше открит с автогол на Хумелс.

Брилянтен пас на Пол Погба намери Ернандес отляво, който центрира прострелно и бранителят заби топката във вратата си - 1:0 за Франция.

"Петлите" се отдръпнаха по-назад и последваха добри минути за Германия, но те не доведоха до нещо повече от няколко неточни удара.

Втората част започна с греда на Адриен Рабио, но след това Бундестимът наложи сериозен натиск и Серж Гнабри остана на сантиметри от целта след едно центриране отляво.

Играчите на Льов продължаваха да играят изнесени напред, но трудно създаваха положения, докато Франция контраатакуваше опасно.

Веднъж гол на Килиан Мбапе не беше зачетен заради засада, а 5 минути преди края при поредната мълниеносна контра и Бензема се разписа, но също се оказа в засада.

В дългото добавено време Германия така и не успя да създаде нещо опасно пред собствена публика и остана далеч от изравняването.

Мачовете в "групата на смъртта" започнаха по-рано днес, когато Португалия победи Унгария с 3:0.

Така Франция и Португалия временно оглавяват класирането.