Героична Украйна сломи Швеция и очаква Англия на четвъртфинал

Героична Украйна сломи Швеция и очаква Англия на четвъртфинал Снимка: Getty Images

Украйна удари Швеция с 2:1 след продължения в героичен мач и надмина всякакви предварителни очаквания, класирайки се за четвъртфиналите на Евро 2020.

Двата тима изиграха интересен и доста оспорван двубой, в който не липсваха положения и пред двете врати, а шведите имаха предимство в дълги периоди, удариха и две греди.

В продълженията обаче "Тре кронур" остана с човек по-малко, а Украйна стигна до победен гол едва в 121-вата минута.

Играчите на Андрий Шевченко откриха в 28-ата минута след много класна атака, при която Ярмоленко подаде с външен фалц към отсрещния фланг, където Олександър Зинченко посрещна топката с мощен удар и разстреля Олсен по диагонала - 1:0.

Швеция успя да отговори две минути преди края на полувремето и изравняването дойде заслужено след няколко пропуска пред украинската врата.

Обичайният голмайстор на скандинавците Емил Форсберг се разписа, като му помогна и рикошет в крака на Забарний. Това беше четвърти гол за Форсберг на това първенство и той го остави единствено зад Кристиано Роналдо при реализаторите.

10 минути след подновяването на играта двата тима си размениха по една греда чрез Сидорчук и Форсберг.

После шведите натиснаха по-сериозно и до края на редовното време бяха по-добри, но не им достигна малко шанс.

Изстрел на Деян Кулушевски беше спасен, а Форсберг удари още един път дирека след прекрасен удар от дистанция.

Съперниците завършиха предпазливо 90-те минути, мислейки за предстоящите продължения. Там мачът се промени заради червения картон на бранителя на Швеция Даниелсон.

Той влезе много опасно за една топка срещу Беседин и след като изгледа повторение, Даниеле Орсато директно го изгони.

С човек по-малко шведите доста отпаднаха физически, но до самия край на допълнителните 30 минути изглеждаше, че Украйна няма да успее да се възползва.

В добавеното време на второто продължение резервата Артьом Довбюк получи едно центриране отляво, измъкна се на ръба на засадата и с глава отбеляза победния гол, който предизвика луда радост сред украинците.

На четвъртфинала Украйна ще се изправи срещу Англия.