Кръв, дузпа и гол: Шик вече води при реализаторите

Кръв, дузпа и гол: Шик вече води при реализаторите Снимка: Getty Images

Хърватия и Чехия завършиха 1:1 във втория си мач от група D на Евро 2020.

Така чехите оглавиха класирането в групата и направиха сериозна крачка към осминафиналната фаза.

Първото полувреме беше за Чехия, която откри резултата в 36-ата минута от дузпа.

Патрик Шик пострада, след като Деян Ловрен го удари с лакът в пеналта.

Носът му беше разкървавен, а след като реферът изгледа повторение на ситуацията отсъди 11-метров удар.

През това време Шик се съвзе и вече беше в състояние да изпълни точно дузпата - 1:0 за Чехия и трети гол за нападателя на това първенство.

Така той поведе в голмайсторската листа.

В самото начало на втората част Хърватия изравни след бързо изпълнен фал и акция на Иван Перишич, който завърши по диагонала за 1:1.

Хърватите играха по-добре през втората част, но не успяха да използват импулса и да стигнат до победен гол, докато по всичко изглеждаше, че чехите са доволни от равенството.

В група D Чехия вече води с 4 т. пред Англия с 3, Хърватия с 1 и Шотландия с 0.

Тази вечер предстои британското дерби между англичани и шотландци.

Хърватия пък трябва задължително да спечели последния си мач в групата срещу Шотландия, за да има шансове да продължи напред.