Нападателите пак провалиха Испания

Нападателите пак провалиха Испания Снимка: Getty Images

Испания не успя да спечели и втория си мач на Евро 2020 и стигна само до 1:1 срещу Полша пред собствена публика в Севиля.

Както и при 0:0 срещу Швеция в миналия двубой, испанците създадоха множество чисти положения, но нападателите играха нескопосано пред вратата на съперника и не успяха да ги оползотворят.

Върхът беше изпуснатата от Жерар Морено дузпа през втората част, веднага след изравнителния гол на Полша.

Поляците опитаха да започнат активно, но "Ла фурия" очаквано взе топката и контролираше мача.

Макар и без да създаде голям брой ситуации в ранните минути, Испания откри в 25-ата минута, когато Алваро Мората се реваншира за пропуските си в миналия мач срещу Швеция.

Жерар Морено го намери отлично в наказателното поле и Мората не сгреши от чиста позиция. В началото беше отсъдена засада, но ВАР установи, че такава няма - 1:0.

Полша завърши обнадеждаващо първата част и Шведерски уцели гредата зад Унай Симон, а Левандовски стреля във вратаря при добавката.

Устремът на "Дружина полска" обаче продължи и след почивката.

В 54-тата минута след центриране отдясно Роберт Левандовски се извиси над Лапорт и с глава изравни резултата.

Драмата продължи и още в следващата атака Испания получи дузпа, защото Морено беше настъпен след като вече беше центрирал топката.

Реферът Даниеле Орсато изгледа повторение на ситуацията преди да вземе решението си.

Самият Жерар Морено се нагърби с изпълнението, но стреля в гредата, а добавката на Мората също беше неточна.

Оттам нататък пропуските пред вратата на Войчех Шчезни следваха един след друг, а нескопосаните отигравания пред гола принадлежаха не само на Мората, но и на Феран Торес и Пабло Сарабия.

В група Е води Швеция с 4 т. пред Словакия с 3, Испания с 2 и Полша с 1.

Футболистите на Луис Енрике ще гонят задължителна победа в последния мач срещу Словакия, за да продължат към осминафиналите.

Победа е необходима и на Полша срещу Швеция, за да имат Левандовски и компания шансове за елиминациите.