Нападението на Англия разочарова в британското дерби на "Уембли"

Нападението на Англия разочарова в британското дерби на "Уембли" Снимка: Getty Images

Англия стигна само до 0:0 срещу Шотландия във втория си мач от група D на Евро 2020.

Британското дерби на "Уембли" завърши без голове, а "трите лъва" разочароваха с безидейната си атака, макар че вече са близо до елиминационната фаза с 4 т. от два мача.

Шотландия пък запазва шансове за класиране напред само в случай, че победи Хърватия в последния си двубой.

След първата част тази вечер и двата тима можеха да съжаляват, че не водят в резултата.

Мачът вървеше равностойно и имаше по едно чисто положение и пред двете врати, като първо Джон Стоунс беше забравен след един ъглов удар и с глава разтресе лявата греда зад Маршал.

После шотландците организираха добра атака отляво и след центриране О'Донъл стреля от въздуха, но Пикфорд майсторски спаси.

Англия започна добре и второто полувреме и Маунт отправи един опасен удар, който Маршал изби.

Постепенно шотландците отново притъпиха натиска на съперника и след час игра Линдън Дайкс стреля много опасно към опразнения ъгъл на Пикфорд, но Рийс Джеймс изчисти с глава пред голлинията.

В 74-тата минута измореният Хари Кейн беше сменен, след като изигра втори пореден разочароващ мач на това Европейско първенство.

До края Англия не успя да осъществи сериозен натиск и се стигна само до едно разбъркване в добавеното време.

В класирането в група D Чехия и Англия водят с по 4 т., докато Хърватия и Шотландия имат по една.