Нидерландец ще свири на Англия и във финала

Нидерландец ще свири на Англия и във финала Снимка: Getty Images

УЕФА избра нидерландеца Бьорн Кайперс за главен рефер на финала на Европейското първенство.

Срещата е в неделя вечер на "Уембли" и ще противопостави Англия и Италия.

Асистенти на Кайперс ще бъдат Сандер ван Рьокел и Ервин Зайнстра, а четвърти рефер ще бъде Карлос Дел Геро Гранде от Испания.

Във втори пореден мач на Англия на това първенство съдията ще бъде нидерландец.

Сънародникът на Кайперс Дани Маккели подпря сериозно "трите лъва" на полуфинала с пресилена дузпа срещу Дания в продълженията, благодарение на която Англия спечели с 2:1 и се класира за решаващия двубой.

До момента Кайперс ръководи три мача от Евро 2020: Белгия - Дания (2:1) и Испания - Словакия (5:0) в групите, както и и четвъртфинала Дания - Чехия (2:1).

Извън терена 48-годишният Кайперс е собственик на супермаркет.

Опитът му във футбола на най-високо ниво е безспорен, тъй като той е международен съдия от 2009 г. и през 2013-та ръководи финала в Лига Европа между Бенфика и Челси, а година по-късно финала в Шампионската лига между Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.

Кайперс вече е свирил двубой между Италия и Англия - този от груповата фаза на Мондиал 2014, когато "адзурите" спечелиха с 2:1.