Нова лекция на "лалетата", Северна Македония остана капо

Нова лекция на "лалетата", Северна Македония остана капо Снимка: Getty Images

Нидерландия постигна трета победа от три мача в група C на Европейското първенство, а Австрия също се класира за осминафиналите като втори отбор в групата.

Това е развръзката след последните срещи на двата отбора от груповата фаза, като "лалетата" победиха с лекота Северна Македония с 3:0, а Австрия спечели с 1:0 срещу Украйна в директния двубой за второто място.

На "Йохан Кройф Арена" нидерландците изнесоха поредната си лекция на това първенство, а главни действащи лица бяха звездите Мемфис Депай с гол и две асистенции и Джорджиньо Вайналдум с двата си гола.

Депай откри през първата част, а след почивката допринесе за попаденията на Вайналдум.

Така Северна Македония завърши с три загуби и без спечелена точка в дебютното си участие на еврофинали. Капитанът и истинска легенда Горан Пандев пък изигра последния си мач за националния отбор и беше изпратен възторжено при смяната си в 69-ата минута.

По същото време Австрия се наложи над Украйна с гол на Кристоф Баумгартнер в 21-вата минута.

Той засече центриране от ъглов удар на Дейвид Алаба.

Като цяло австрийците играха по-добре и изпуснаха сериозни положения, с които можеха по-рано да си решат мача. Те ще играят срещу Италия на осминафиналите.

Украйна пък остава с 3 т. и с отрицателна голова разлика -1, така че е малко вероятно да продължи като някой от четирите най-добри трети отбора.