Нова вдъхновяваща победа класира Италия за осминафиналите

Нова вдъхновяваща победа класира Италия за осминафиналите Снимка: Getty Images

Италия постигна втора убедителна победа на Европейското първенство и удари Швейцария с 3:0 на "Олимпико" в Рим.

Така "Скуадрата" оглави класирането в група А на шампионата и си осигури класиране за фазата на елиминациите, а в герой се превърна халфът на Сасуоло Мануел Локатели с двата си гола.

Италианците надиграха съперника по всички параграфи и можеха да постигнат и по-изразителен успех.

Джорджо Киелини се пребори след един ъглов удар и простреля Зомер още в 19-ата минута, но ВАР видя игра с ръка и попадението беше отменено.

После Киелини се контузи и напусна игра, но скоро след това Италия все пак поведе.

При отлична атака на скорост Берарди проби отдясно и пусна на Локатели, който отблизо откри резултата.

В 52-рата минута отново Локатели беше оставен напълно сам пред наказателното поле и с много точен удар в левия ъгъл покачи на 2:0.

Швейцарците най-сетне създадоха нещо сериозно в 64-тата минута, когато на Донарума му се наложи да прави две поредни спасявания.

После Чиро Имобиле пропусна две отлични положения заради неточни изстрели по диагонала.

Минута преди края Имобиле все пак успя да се разпише с удар от дистанция и неубедителна намеса на Ян Зомер.

Втората поредна победа с 3:0 означава, че Италия има 6 т. на върха в група А, следвана от Уелс с 4, Швейцария с 1 и Турция с 0.