Патрик Шик вкара гол от центъра срещу Шотландия! (видео)

Патрик Шик вкара гол от центъра срещу Шотландия! (видео) Снимка: Getty Images

Патрик Шик вкара един от най-красивите и запомнящи се голове в историята на европейските първенства.

С Евро 2020 УЕФА отбелязва 60-годишнината от провеждането на европейски футболни финали (което трябваше да се случи през 2020 г., а не през 2021 г.), а за този гол на Шик ще се говори може би още толкова.

Шик даде аванс на Чехия в края на първата част, засичайки с глава центриране на Цоуфал, но вторият му гол бе гол за поколенията. Чешкият нападател хвана неподготвен стража на Шотландия, който бе излязъл далеч пред гол линията си и му вкара с удар от центъра.

Шотландците се бяха хвърлили в атака да изравняват резултата, но бяха хванати на контраатака и в 52-рата минута. Дейвид Маршал бе излязъл почти до централния кръг на терена и бе наказан от Шик с ето това бижу, което падна точно под напречната греда и се заби в мрежата му:

Резултатът на "Хемпдър Парк" остана непроменен и до края, въпреки множеството пропуски и пред двете врати, и Чехия стартира Евро 2020 с победа, като излезе и начело в Група D. В първия мач от групата в неделя Англия побед Хърватия с минималното 1:0.