Резерви спасиха Италия в драма с продължения

Резерви спасиха Италия в драма с продължения Снимка: Getty Images

Италия продължава към четвъртфиналите на Евро 2020 след трудна и драматична победа с 2:1 над Австрия след продължения.

И трите попадения на "Уембли" паднаха в допълнителните 30 минути и бяха отбелязани от резерви, а "Скуадра адзура" избухна едва след нулевото равенство в редовното време.

През първата част австрийците положиха много усилия да удържат фаворита в двубоя и успяха, макар че пред вратата им имаше няколко кризисни ситуации.

Бахман спаси с крак удар на Николо Барела, а по-късно Чиро Имобиле нацели гредата.

Второто полувреме протече по-добре за Австрия и пред вратата на Донарума започна да се създава напрежение.

Опасни изстрели на Алаба и Забицер не стигнаха до целта, а в 65-ата минута Марко Арнаутович вкара с глава - но ВАР отмени гола заради засада.

15 минути преди края можеше да се стигне до дузпа за австрийците, но ВАР отново отсъди в полза на Италия, тъй като видя засада и при тази ситуация.

Тези две ситуации можеха да костват отпадане на италианците в най-тежкия за тях период.

"Скуадрата" още веднъж наложи натиск за няколко минути преди края на редовното време, но съперникът оставаше корав в защита и накрая двата тима се примириха, че ще се стигне до продължения.

Снимка: Getty Images

Само 5 минути след подновяването на играта Федерико Киеза откри резултата с блестящо индивидуално изпълнение на десния фланг, като овладя една трудна топка и с левия крак разстреля Бахман в далечния ъгъл.

В самия край на първото продължение Киеза успя да се пребори за една топка в пеналта и асистира на Матео Песина, който веднага стреля за 2:0.

В 114-тата минута Саша Калайджич върна един гол за Австрия след ъглов удар и изстрел в близкия ъгъл на Донарума - така последните минути бяха нервни за Италия.

Все пак играчите на Роберто Манчини удържаха и очакват Белгия или Португалия на четвъртфинала.

С равенството през 90-те минути Италия прекъсна дългата си победна серия, но пък успя да подобри рекорда си от времето на легендата Дино Дзоф за най-много поредни минути без допуснат гол.

"Скуадрата" постави и нов национален рекорд от 31 поредни мача без загуба.