Русия завърза битката в Група В

Русия завърза битката в Група В Снимка: Getty Images

Русия записа първи точки на Евро 2020, след като успя да победи Финландия с минималното 1:0 и завърза битката в Група В, където вече три отбора са с по три пункта.

В първия кръг от груповата фаза Сборная загуби с 0:3 от Белгия, но днес бе с една класа над финландците, които пък изненадаха Дания с 1:0 в онзи двубой, който ще се запомни с инцидента с Кристиан Ериксен.

Отборът на Станислав Черчесов бе по-добрият на терена, въпреки че често се оголваше на контраатаки. Именно при една такава още в третата минута финландците си помислиха, че са открили резултата, но гол на Йоел Поянпало бе отменен поради засада след намесата на ВАР.

След това руснаците имаха няколко добри положения за гол, като и удариха греда, но все пак успяха да открият резултата в самия край на полувремето. Във втората минута от продължението Алексей Миранчук разигра добре на двойно с Артем Дзюба, след което наказа финландския вратар с прекрасен ударпо диагонала в дорния му десен ъгъл.

До края на двубоя и двата тима потърсиха гола, но извън един опасен удар към финалндската врата, отразен от Лукаш Храдецки, нищо по-интересно не бе организирано пред двете врати.

Така Русия, Финландия и Белгия имат по три точки в групата, а Дания е с нула. В утрешния ден пък Белгия и Дания ще изиграят вторите си мачове от групата.