Шевченко: Англия не ни плаши

Шевченко: Англия не ни плаши Снимка: Getty Images

Селекционерът на Украйна Андрий Шевченко заяви, че неговият тим не бива да се бои от Англия. Двата тима оформиха последния четвъртфинал на Евро 2020, след като победиха Швеция и Германия, съответно.

Сбирна и "трите лъва" ще се изправят един срещу друг в късния мач на 3 юли, събота, на "Олимпико". Украйна стигна до тази фаза на турнира, благодарение на гол в 121-вата минута на Артьом Довбик.

"Англия притежава страхотен отбор, имат широка скамейка и невероятен треньорски екип. Напълно разбираме колко тежък ще е този двубой - каза Шевченко след победата над Швеция.

Гледах и трите им мача от груповата фаза, но не и днешния двубой срещу Германия, защото трябваше да се подготвяме за нашия мач срещу Швеция. Много трудно допускат голове, но това не бива да ни плаши."

Англия продължава да е единственият отбор на Евро 2020 без допуснат гол във вратата си с голова разлика от 4:0. Три от попаденията за тима на Гарет Саутгейт бяха дело на Рахийм Стърлинг, а срещу Германия най-накрая се отпуши и Хари Кейн.