Уникална драма в "групата на смъртта": Германия едвам отърва кожата, Роналдо с нови рекорди Снимка: Getty Images

Германия едва отърва кожата, а Франция и Португалия също се класираха за осминафиналите на Евро 2020.

Бундестимът с големи мъки се добра до 2:2 срещу Унгария на "Алианц Арена" в Мюнхен, а в Будапеща Франция и Португалия също завършиха 2:2.

Уникална драма предложи развръзката в група F на Евро 2020, а големият губещ се оказа борбеният тим на унгарците, който не се предаде до последно, макар и като пълен аутсайдер, и за малко да направи чудото.

В дербито между Португалия и Франция имаше общо три дузпи, отсъдени от испанския рефер Антонио Матеу Лаос.

След един пропуск на Мбапе, Кристиано Роналдо откри от 11-те метра след нарушение на Уго Лорис срещу Данило.

Вратарят излезе да боксира едно центриране от статично положение, но преди да уцели топката удари тежко халфа в главата.

В самия край на първата част Семедо леко подпря Мбапе, който се строполи в пеналта и последва дузпа и за Франция.

Карим Бензема също беше безпощаден от бялата точка - 1:1.

Втората част започна с втори гол на Бензема, който се измъкна от засадата и завърши с мигновен удар в далечния ъгъл. Първоначално флагът на страничния съдия беше вдигнат, но ВАР установи, че нападателят е бил в редовна позиция.

В 58-ата минута се стигна и до третата дузпа в мача, когато Жул Кунде отклони с ръка центриране на Роналдо. Отново CR7 беше точен от бялата точка за 2:2.

После Руи Патрисио направи страхотно двойно спасяване след изстрел на Погба и последвала добавка.

До повече голове не се стигна, а с двете си попадения тази вечер Роналдо вече има 5 от началото на първенството и води в класацията при голмайсторите.

Легендата постави и поредните си рекорди, като изпревари Мирослав Клозе по голове на световни и европейски първенства и вече има 21 срещу 19 на германеца.

Той изравни рекорда на иранеца Али Даи за най-много голове с фланелката на един национален тим - 109, а попаденията му на еврофинали вече са 14, което също е рекорд.

Не по-малко драматичен се оказа двубоят по същото време на "Алианц Арена".

Унгарците шокираха съперника още в 11-тата минута след контраатака, при която едно центриране от дълбочина беше засечено майсторски с глава от Адам Салай в ъгъла на Нойер - 1:0.

Оттам започнаха мъките на Германия да изравни, а Бундестимът беше затруднен и от бурята над Мюнхен.

Матс Хумелс удари гредата с глава след корнер, но като цяло положения за немците липсваха.

През втората част картината не се промени кой знае колко, но късметът се усмихна на Маншафта в 66-ата минута, когато вратарят Гулачи излезе лошо при едно центриране от фал, Хумелс го прехвърли, а Кай Хаверц от метър на празна врата направи 1:1.

Унгария обаче направи поредното си геройство и веднага след изпълнението на център отбеляза втори гол, използвайки поредната глупост в немската защита.

След извеждащо подаване Андрас Шефер изпревари Нойер за 2:1.

Изглеждаше, че ще се стигне до срамно отпадане на Германия насред Мюнхен, но в 84-тата минута резервата Леон Горецка с хубав удар направи 2:2 и това попадение фиксира крайното класиране в групата.

Победител стана Франция с 5 т., Германия и Португалия са с по 4, а Унгария с 2. Германия завърши пред Португалия заради победата си в прекия двубой.

Така на осминафиналната фаза предстои дерби Германия - Англия.

Франция пък ще играе срещу Швейцария, а Португалия ще срещне Белгия в друг звезден сблъсък.