Знаменит гол на Модрич и Хърватия е на осминафинал! (видео)

Хърватия се класира за осминафиналите на Евро 2020 в решаващия мач от група D с победа с 3:1 над Шотландия.

"Ватрените" завършиха втори в групата, а по същото време Англия победи с 1:0 Чехия и зае първото място в крайното класиране.

На "Хемпдън Парк" в Глазгоу мачът беше доста оспорван и напечен, тъй като и двата тима ги устройваше единствено победата. Първият гол падна в 17-ата минута и беше дело на Никола Влашич.

Шотландия отстъпваше по класа, но още веднъж на това първенство показа голямо сърце и оказа сериозен отпор, стигна и до изравняване в края на полувремето чрез Калъм Макгрегър.

След почивката обаче капитанът на Хърватия Лука Модрич блесна с изпълнение от топ класа и с външен фалц извън наказателното поле направи резултата 2:1.

Срещата се изнерви, но финалистите от Мондиал 2018 повече не изпуснаха контрола върху събитията.

В 78-ата минута Иван Перишич засече с глава след ъглов удар и сложи точка на спора с трети гол за хърватите, който ги изпрати на второ място в групата.

На "Уембли" Англия постигна втора победа на Евро 2020 с резултат 1:0 и с победен гол на Рахийм Стърлинг.

Крилото се разписа с глава още в 12-ата минута след асистенция на Джак Грийлиш.

Гарет Саутгейт направи опит да освежи атаката и се довери на Грийлиш и Букайо Сака в титулярния състав, но отборът за пореден път не показа висока резултатност.

Все пак англичаните опровергаха някои очаквания, че няма да искат да спечелят мача с цел да си осигурят по-благоприятен съперник в следващата фаза.

На осминафинал "трите лъва" ще играят срещу втория от "групата на смъртта" - най-вероятно някой измежду Германия, Португалия и Франция.

Хърватия пък ще играе с втория от група Е, където са Швеция, Словакия, Испания и Полша.

Чехия също продължава напред като един от най-добрите трети отбори, тъй като натрупа 4 т. от първите си два мача.