Рууни още го може, направи голямо шоу в САЩ (видео)

Уейн Рууни изигра голям мач в американското първенство и завърши с три гола и асистенция за разгрома на Ди Си Юнайтед с 5:0 срещу Реал Солт Лейк.

Това е първи хеттрик на англичанина в МЛС. Той откри резултата от дузпа, малко по-късно с елегантен прехвърлящ удар направи 2:0, а след почивката засече от няколко метра на празна врата, за да покачи на 3:0.

В 76-ата минута се стигна до най-красивия момент от срещата - Рууни центрира от корнер, а Лукас Родригес стреля много технично от воле за 4:0.

Не след дълго Сегура вкара петия гол за вашингтонския тим. Това е втора победа за Ди Си Юнайтед след три кръга от първенството и отборът води във временното класиране със 7 т., като още не е допуснал гол във вратата си.