Сити е шампион! Юнайтед връчи титлата на врага по най-унизителния начин

Играчите на Моуриньо играха ужасно само седмица след големия обрат над Сити от 0:2 до 3:2. Тогава те отложиха празненствата на "гражданите", но с днешната загуба връчиха титлата на врага Снимка: Getty Images

Манчестър Сити е новият шампион на Англия!

"Гражданите" спечелиха титлата днес без въобще да играят заради страшна издънка на втория в класирането Манчестър Юнайтед.

Юнайтед загуби с 0:1 на "Олд Трафорд" от последния в класирането и почти сигурен изпадащ Уест Бромич и вече дори на теория не може да настигне градския съперник, тъй като е на 16 т. от него при оставащи пет мача до края.

Това е трета титла за Манчестър Сити в последните седем сезона и първа за отбора под ръководството на Пеп Гуардиола.

"Червените дяволи" играха потресаващо само седмица след голямата победа срещу Сити с 3:2 на "Етихад". Още в 14-ата минута Де Хеа изби с една ръка удар на Ливърмор и гостите показаха, че няма да се дадат лесно в този мач.

Малко след това Юнайтед можеше да получи дузпа, но реферът подмина нарушението срещу Андер Ерера.

В 66-ата минута "червените дяволи" създадоха най-доброто си положение, когато Бен Фостър трябваше да се намесва при удар на Лукаку с глава.

В 73-ата минута Уест Бромич изпълни корнер, а Неманя Матич любезно свали топката на оставения сам Джей Родригес, който с глава отблизо откри резултата.

Манчестър Юнайтед организира хаотичен натиск в последните минути, който не доведе до никакво положение и накрая играчите бяха мощно освиркани на своя стадион под проливния дъжд.