Англия се позабавлява в Рим и се връща на родна земя, за да осъществи мечтата

Англия се позабавлява в Рим и се връща на родна земя, за да осъществи мечтата Снимка: Getty Images

Англия разби Украйна с 4:0 на "Олимпико" в Рим и с лекота преодоля четвъртфиналната фаза на Европейското първенство.

Отборът на Гарет Саутгейт се позабавлява на терена и не срещна сериозна съпротива от съперника, а капитанът Хари Кейн се отчете с два гола и вече има три от началото на първенството.

Кейн откри още в 3-тата минута след извеждащо подаване на Рахийм Стърлинг зад защитата и разби всякакви предварителни планове на украинците.

Първата част завърши без повече голове, но за пет минути след подновяването на играта "трите лъва" покачиха резултата на 3:0 и решиха всичко в двубоя.

Хари Магуайър направи 2:0 с глава след центриране на Люк Шоу от фал, а малко по-късно Шоу още веднъж центрира отляво и Кейн също с глава вкара третия гол.

Малко след влизането си в игра Джордан Хендерсън се разписа след ъглов удар и до края срещата просто се доиграваше.

За последната фаза от първенството англичаните се завръщат на своя земя и отново ще играят на "Уембли".

В полуфинала техен съперник ще бъде Дания, а в евентуалния финал, също на "Уембли", ще ги очаква Италия или Испания.

След пет изиграни мача на Евро 2020 Англия остава и без допуснат гол.