Холанд и Фодън попиляха Юнайтед в дерби с 9 гола и два хеттрика

Холанд и Фодън попиляха Юнайтед в дерби с 9 гола и два хеттрика Снимка: Getty Images

Манчестър Сити отнесе с 6:3 градския съперник Юнайтед и показа колко голяма е разликата между двата манчестърски тима в английския елит.

Шампионите водеха с 4:0 още на полувремето в головото шоу от деветия кръг на Премиър лийг, а над всички бяха Ерлинг Холанд и Фил Фодън, отбелязали по три гола.

Норвежката голова машина се отличи и с две асистенции, колкото отчете и Кевин Де Бройне.

Макар че Юнайтед направи поражението не чак толкова унизително с три отбелязани гола през втората част, победата на "гражданите" можеше да бъде доста по-изразителна и нито за момент успехът на домакините не беше под съмнение.

"Червените дяволи" пък бяха неспособни да се противопоставят на игровия стил на Сити и през първата част не сътвориха нищо смислено на терена.

Още в третата минута се стигна до кризисна ситуация пред Давид де Хеа и един удар беше изчистен от голлинията, а при втория вратарят спаси.

След 8 минути игра Фил Фодън откри резултата и постави началото на разгрома.

Холанд откри головата си сметка в манчестърското дерби с глава след ъглов удар, а малко по-късно покачи на 3:0 след перфектно подаване на Кевин Де Бройне.

Докато Юнайтед изглеждаше все по-безпомощен на терена, Фодън вкара още едно попадение след прекрасна атака и пас на Холанд.

Секунди след подновяването на играта Фил Фодън беше близо до хеттрика си, но Де Хеа спаси.

После Антони отбеляза първото почетно попадение за Юнайтед с хубав фалцов удар извън пеналта.

Холанд обаче оформи хеттрик, след като засече пас на резервата Гомес и стана първият играч във Висшата лига с три хеттрика в три поредни домакинства.

Скоро и Фодън стигна до хеттрик, а асистенцията още веднъж беше на норвежеца.

В 84-тата минута Юнайтед стигна до още един почетен гол, дело на Антони Марсиал, а в добавеното време французинът отбеляза и дузпа за крайното 3:6.

Така беше прекъсната серията от четири поредни победи за тима на Ерик тен Хаг, а пък Сити отново се доближи на точка от лидера в класирането Арсенал.

Юнайтед е на шесто място с 8 т. под днешния си съперник, но и с мач по-малко.