Холанд препарира бившия си отбор със супер гол (видео)

Холанд препарира бившия си отбор със супер гол (видео) Снимка: Getty Images

Ерлинг Холанд отново блесна с победен гол, а Манчестър Сити стигна до труден успех с 2:1 срещу Борусия Дортмунд на "Етихад".

Гостите водеха в резултата чак до 80-ата минута на двубоя от група "G" на Шампионската лига, но допуснаха пълен обрат, а техният бивш нападател ги наказа с акробатичен удар от въздуха, с който наподоби Йохан Кройф и Златан Ибрахимович.

Асистенцията на Жоао Кансело с външен фалц от левия фланг също беше виртуозна.

Преди финалния проблясък обаче, играта на Сити никак не вървеше.

Борусия се отбраняваше успешно и в 56-ата минута поведе чрез Джуд Белингам, който засече с глава прострелна топка от Марко Ройс.

"Гражданите" не успяваха да организират смислен натиск и до 80-ата минута нямаха точен удар към Александер Мейер.

Тогава обаче Джон Стоунс се прояви с много хубав удар отдалеч, при който вратарят не реагира добре - 1:1.

В 84-тата минута дойде и избухването на Холанд, а норвежецът не се зарадва при попадението и показа уважение към доскорошния си тим.

В другия мач от тази група Копенхаген и Севиля направиха 0:0.

Сити води в класирането с 6 т. пред Борусия с 3 и Севиля и Копенхаген с по 1.