Шедьовърът на Холанд - копие на легендарен гол на Кройф (видео)

Шедьовърът на Холанд - копие на легендарен гол на Кройф (видео) Снимка: Getty Images

Ерлинг Холанд донесе победата с 2:1 на Манчестър Сити срещу бившия си тим Борусия Дортмунд след изключителен шедьовър в 84-тата минута.

Асистенцията на Жоао Кансело с външната част на крака също бе абсолютно изящество, но акробатизма, който показа норвежецът при вкарването на топката в мрежата, бе умопомрачим.

Попадението му приличаше много на легендарен гол на великия Йохан Кройф - нещо, което Пеп Гуардиола изтъкна още с първите си думи след победата.

"Какъв гол само! - каза каталунецът. - Спомням си как преди доста време Йохан Кройф вкара подобен за Барселона срещу Атлетико Мадрид. Страхотно е, че Холанд може да прави същите неща като Кройф."

Сити бе на крачка от загубата на "Етихад", но успя да стигне до обрата благодарение на два гола в рамките на четири минути. Изравнителното попадение на Джон Стоунс също заслужава сериозно внимание, но голът на Холанд просто бе от извънземна класа.

С него норвежкият нападател има вече 26 гола в 21 мача в Шампионската лига, или средно по гол на всеки 62 минути! Попадението срещу Дортмунд бе под №13 за него в девет мача с екипа на Манчестър Сити.