ЦСКА стигна до трудна победа преди дербито

И трите гола паднаха след почивката. Снимка: Lap.bg
И трите гола паднаха след почивката.

Отборът на ЦСКА записа победа в генералната си репетиция преди вечното дерби с Левски в неделя. В двубой от междинния 22-ри кръг "червените" надделяха с 2:1 над Ботев Вр и се поздравиха с първия си успех под ръководството на Любослав Пенев.

ЦСКА не успя да впечатли феновете на "Българска армия" с играта си, а през първата част врачани имаха претенции за дузпа, която обаче не бе отсъдена от рефера Станислав Ставров.

Иначе головете паднаха след почивката. В 48-ата минута Едвин Джеси откри резултата. Тиаго изведе крилото отдясно зад гърба на зелената отбрана, той нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл вкара за 1:0.

Попадението стъписа врачани и те бързо допуснаха още едно в 56-ата минута. Тогава Тиаго центрира от фаул и Али Соу удвои след удар с глава. Само четири минути по-късно и Евандро можеше да се разпише, след като стреля от границата на наказателното поле, но шутът му профуча покрай лявата греда, а в самия край врачани стигнаха до гол дело на Емил Стоев в 89-ата минута, но вече бе твърде късно да се опитат да си тръгнат с точка от "Армията".

Така "червените" продължават преследването на Лудогорец и са на пет точки зад шампионите.