Левски помете Славия и отново е втори

Кабрал направи неволна асистенция за първия гол, но изпълнението му при втория беше отлично Снимка: LAP.bg
Станислав Костов отново се разписа и се изравни с Клаудиу Кешеру на върха при голмайсторите в първенството Снимка: Levski.bg

Левски спечели с категоричното 3:0 столичното дерби със Славия на националния стадион "Васил Левски" и отново се настани на второ място в класирането в Първа лига.

"Сините" постигнаха убедителен резултат в мач, който беше доста равностоен в първите 50-60 минути, а Славия не успя да се възползва от няколкото си добри ситуации.

Голмайсторът на Левски Станислав Костов откри още в 4-ата минута на празна врата след опит за удар на Кабрал, превърнал се в прострелно центриране.

В следващите минути реферът подмина по една ситуация за дузпа в двете наказателни полета, после Паулиньо уцели гредата, а Славчо Шоколаров опита да изравни за Славия, но Михайлов спаси.

В 40-ата минута Жерсон Кабрал беше оставен да пробие към центъра и да стреля с левия крак по земя покрай вратаря - 2:0 за Левски.

"Белите" имаха добро положение да се върнат в мача бързо след почивката, но оттам нататък играта им в защита се разпадна.

В 55-ата минута Давиде Мариани реши всичко с далечен удар, който изненада Стериакис за 3:0. Две минути по-късно Костов пропусна сам срещу вратаря.

В 59-ата минута Милен Гамаков подкоси Цветкович в пеналта и Левски получи дузпа, която обаче Паулиньо пропусна след добра намеса на Стериакис. Малко по-късно и Николай Михайлов се намеси добре след изстрел на Шоколаров от фаул.

В 93-ата минута Станисавлевич от Славия беше изгонен с втори жълт картон и "белите" завършиха с 10 души.

Така Левски събра 51 т. в класирането, колкото има и ЦСКА, но "сините" са пред съперника заради двете си победи в директните двубои.