Локо Пд свали Левски от върха

Ценни три точки за Локомотив Снимка: lokomotivpd.com
Ценни три точки за Локомотив

Локомотив Пловдив нанесе първа загуба на Левски през сезона, постигайки победа с 1:0 на „Лаута“.

Единственото попадение в срещата отбеляза Анте Аралица в 14-ата минута, след като засече с глва центриране на Умбарлаев.

„Сините“ не успяха да създадат нито една чиста голова ситуация пред Мартин Луков и заслужено загубиха за първи път под ръководството на Славиша Стоянович.

В последните 10-ина минути на мача сръбският специалист пусна и втори нападател, който да играе до Серджиу Буш, в лицето на Станислав Костов, но и това не помогна на Левски да избегне поражението.

В самия край на мача Буш можеше да спаси точката за Левски, но отблизо бе добре затворен от Луков, който отрази удара му.

Загубата свали „сините“ от върха в класирането. Левски има 19 точки след осем кръга и е втори – с равни точки с първия ЦСКА-София, но с по-лоша голова разлика.

Победата изкачи Локо Пловдив на петата позиция с 13 точки.