ЦСКА громи с 5:1, гамбиец с хеттрик

Али Соу отбеляза три от петте попадения за "армейците". Снимка: Lap.bg
Али Соу отбеляза три от петте попадения за "армейците".

ЦСКА разгроми Септември с 5:1 в мач от 24-тия кръг на Първа лига. Три гола за "армейците" вкара Али Соу (2 д., 23, 74), а по един добавиха Жоржиньо (18) и Енрике (28). За гостите се разписа Илия Димитров (89).

Срещата започна ударно за черевните, които получиха право да изпълнят дузпа още в 10-ата секунда. Малинов нахлу в наказателното поле, бутна се с доскорошния играч на ЦСКА Александър Дюлгеров и реферът Петър Костадинов прецени, че това е достатъчно да отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Али Соу, който вкара след рикошет на топката в лявата греда.

В 18-ата ЦСКА поведе с 2:0 след поредица от груби грешки в редиците на гостите. Енрике се възползва и пусна към Жоржиньо, който на празна врата покачи на 2:0.

В 23-тата минута футболистите на Любослав Пенев вкараха трети гол. Новото попълнение Нуно Томаш изведе с 60-метров пас Али Соу отляво, таранът напредна и подаде към Жоржиньо, който се откъсваше сам срещу вратаря, но Георгиев излезе добре и предотврати опасността. Топката обаче се върна в Али Соу, който с шут по земя покачи на 3:0.

Голеадата в червено продължи и в 28-ата минута, в която Томаш намери Енрике, крилото напредна и с удар по земя намери долния ляв ъгъл за 4:0.

В 74-тата минута ЦСКА стигна до пето попадение. Атанасов намери Али Соу, който оформи своя хеттрик с изстрел над излезлия да го пресрещне Георгиев.

До края силите на Септември стигнаха за почетно попадение дело на Димитров.