Божинов се разписа в дебюта си за Ботев Враца и отсече: "Класата е вечна"

Божинов вкара красив гол и ще запомни с добро дебюта си, макар че Ботев не стигна до победата

Валери Божинов се завърна с гол в българското първенство и вкара още в дебюта си за своя нов отбор Ботев Враца.

Опитният нападател беше титуляр при равенството 1:1 на Ботев като гост на Витоша Бистрица.

В 27-ата минута той изведе Петър Атанасов по лявото крило и след като получи обратно топката, стреля майсторски от движение точно пред наказателното поле, за да открие резултата.

10 минути по-късно Витоша изравни чрез Ивайло Лазаров и двата тима поделиха точката.

След първия си гол от месец май миналата година, Божинов беше избран за играч на мача. "Моята цел е да вкарвам голове, да подавам, да играя за отбора. Повече от 11 месеца не съм играл в официален мач. Искам да благодаря на ръководството на Ботев Враца, на старши треньора Сашо Ангелов, че ми дадоха тази възможност", заяви след срещата бившият играч на Ювентус, Манчестър Сити и Спортинг.

"За мен е важно да играя. Класата е вечна, не си правя комплименти. Имам всичко, което един футболист трябва да има, но трябва да играя".