Ботев взе преднина срещу Славия, бултрасите прекъснаха мача

Ботев постигна победа и има предимство преди реванша Снимка: botevplovdiv.bg
Ботев постигна победа и има предимство преди реванша

На препълнения стадион в Коматево Ботев Пловдив надигра Славия с 2:1 в първи полуфинал за Купата на България.

Така носителите на трофея взеха предимство срещу столичани преди реванша, а двата отбора изнесоха интересен мач. Домакините направиха два пропуска още в началото, а в 18-ата минута поведоха.

Стефан Велков направи груба грешка и върна твърде слабо към вратаря си, Жоао Пауло се възползва и преодоля Стериакис за 1:0.

В 23-ата минута Ндонгала и Тодор Неделев комбинираха много добре, Неделев центрира и Ндонгала с глава покачи на 2:0.

Още в 30-ата минута обаче Славия се върна в мача с точен удар на Иван Минчев извън наказателното поле. В 51-ата минута Стефан Велков изчисти пред голлинията след прехвърлящ удар на Жоао Пауло и предотврати сигурен трети гол във вратата на гостите.

Десетина минути преди края гол на Стивън Петков след добавка беше правилно отменен заради засада. Феновете на Ботев обаче започнаха да буйстват и се наложи да бъдат успокоявани от футболистите.

Мачът беше прекъснат за няколко минути, а после до нови голове не се стигна и така всичко ще се решава на реванша в София след две седмици.