Верея нямаше гол през пролетта, но вкара три на Левски

Левски и Верея сътвориха голово зрелище. Снимка: Lap.bg
Левски и Верея сътвориха голово зрелище.

Левски победи Верея с 4:3 като гост в голово зрелище от последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига. За "сините" точни бяха Мариани от дузпа, Божинов също от дузпа, Буш и Костов, а за домакините автогол на Рейш, Лола и Станчев поразиха вратата на "сините".

Дебют за състава от София направиха новите попълнения Сейдахмет и Унтонджи. Столичани направиха десетки пропуски срещу слабия съперник, но това не попречи на старозагорци да вкарат първите си три гола в пролетния дял на шампионата.

Срещата зааочна силно за гостите и те бързо се настаниха в половината на своите домакини, като затегнаха обръча пред наказателното поле.

След няколко пропуска Левски стигна до откриващия гол в 27-ата минута. Съдията Георги Иванов отсъди дузпа за нарушение на Бедри Рюстемов, който събори Серджиу Буш в на ъгъла на наказателното. Мариани хладнокръвно се разписа за 1:0.

Верея обаче изненадващо изравни само две минути по-късно. След центриране от дясно Нуно Рейш отклони топката с глава и тя се оказа трудна за спасяване от вратаря Николай Михайлов. Автогол и 1:1.

Гостите не се стреснаха от развоя и отново поведоха в 33-тата минута. След няколко нескопосани отигравания от двата отбора топката стигна до Буш, който с удар по земя направи 2:1.

Подобен бе и случаят в 37-ата минута, когато Станислав Костов също се разписа, въпреки че в хода на първото полувреме бе направил няколко пропуска.

Втората част също започна с натиск на Левски и Буш удари греда. Верея обаче удари с първия си удар към вратата. Французинът Нгеятала Лола с презицен удар преодоля Михайлов, за да направи 2:3.

В 66-ата минута гол на Костов правилно бе отменен заради засада. Точно тогава нападателят бе заменен от Валери Божинов.

Три минути след това Левски получи втора дузпа, след като Шота Гвазава игра с ръка. Играчът на Верея бе изгонен с втори жълт картон, а туко-що влезлият Божинов се разписа от бялата точка - 4:2.

В продължението на срещата Денислав Станчев след изпълнение на ъглов удар вкара третия гол за старозагорци и оформи крайния резултат.