Великолепен гол увеличи преднината на Левски на върха в класирането

Антони Белмонт отбеляза гола на победата за Левски.

Левски увеличи аванса си на върха в класирането на Първа лига пред ЦСКА след успех с 1:0 на "Герена" над Берое.

Преди това "червените" стигнаха само до 0:0 при визитата си на Ботев и вече са на три точки зад вечния си съперник.

Единствения гол на "Герена" отбеляза френският полузащитник Антони Белмонт с великолепен изстрел от 20-ина метра. Това беше негово първо попадение в професионалния футбол, което донесе пета поредна победа на Славиша Стоянович като наставник на Левски.

След нулево първо полувреме, пет минути след началото на второто Левски успя да поведе след бърза контраатака. Топката премина в наказателното поле на противника последователно през Буш, Кабрал и Цветкович, който я върна назад към Антони Белмонт, а французинът със силен удар се разписа за 1:0.

Гостите изнесоха играта в по-предни позиции и се опитаха да натиснат. В 68-ата минута Борислав Цонев от гостите шутира отдалеч и топката премина близо до вратата.

Десет минути след това Рубен Бригидо бе близо до изравняването, но Полачек отрази силния му удар с плонж в неговия ляв ъгъл.

В края Левски бе близо до втори гол при разбъркване в наказателното поле, но топката бе избита в последния момент от Бандаловски.