Младежите на България изпуснаха Франция в Стара Загора

Антонио Вутов и съотборниците му хвърлиха много сили в срещата, но пропуснаха положенията си и загубиха нещастно Снимка: Getty Images

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 от Франция в Стара Загора в квалификация за Евро 2019.

Българските таланти до 21 г. успяха в дълги периоди от мача да се противопоставят на убедителния лидер в нашата група 9, но не се възползваха от положенията си и допуснаха наивен гол.

Към края нашите видимо се умориха, изпуснаха още две ситуации и затова нямаше как да постигнат изненада, взимайки нещо от "петлите".

България остава на четвърто място в групата с 8 т. и е на 3 т. от второто място, даващо шанс за бараж. Франция продължава с пълен актив с 8 победи от 8 мача.

Младите "лъвове" започнаха добре срещата и направиха няколко хубави атаки, а в 14-ата минута Янис Карабельов получи добро центриране, но не уцели вратата с глава.

Постепенно французите влязоха в мача и започнаха да доминират, но не стигаха до кой знае какви положения.

Нашите стартираха силно и второто полувреме и създадоха най-доброто си положение до момента, при което Антонио Вутов не успя да завърши точно атаката, тъй като ударът му се отклони от френски защитник.

После обаче Франция осъществи натиск с няколко опасни положения и в 57-ата минута вкара. Вутов загуби топката, а защитата ни не беше подготвена за последвалото балонно центриране отдясно. От малкото наказателно поле Муса Дембеле засече с глава и откри резултата.

Гостите продължиха да играят по-силно и Даниел Наумов трябваше да прави няколко спасявания.

В 77-ата минута още един пропуск за България направи Георги Йомов, който не успя да засече топката от чиста позиция. После и Калоян Кръстев получи отличен шанс, но стреля право в тялото на френския вратар, който спаси.