Лудогорец най-сетне записа победа през пролетта

Козмин Моци вкара важния първи гол Снимка: ludogorets.com
Козмин Моци вкара важния първи гол

Лудогорец записа първа победа в българското първенство за пролетта и надделя с 2:0 над Ботев Враца в Разград.

След три поредни разочарования при подновяването на Първа лига, шампионите и този път не убедиха с играта си, но взеха трите точки и отново са на пет пред втория ЦСКА.

В равностойните първи минути гостите също създадоха положения на "Лудогорец Арена", но играчите на Антони Здравков нанесоха удара си за пет минути преди почивката.

В 33-ата минута Марселиньо центрира отдясно и Козмин Моци откри резултата. В 38-ата със страхотен удар Клаудиу Кешеру поразия горния ляв ъгъл от дъгата на наказателното поле за 2:0.

През втората част домакините продължиха да играят пестеливо, макар да пропуснаха положения чрез Кешеру, Недялков и Шверчок.

За Ботев Враца близо до гола бяха Домовчийски и Будинов, но до промяна на резултата не се стигна.