Младежите се отдалечиха от Евро 2019 след 0:0 с Черна гора

Вутов и съотборниците му не успяха да отбележат днес и шансовете им за бараж вече са минимални Снимка: Getty Images

Младежкият национален тим на България завърши 0:0 в гостуването на Черна гора в поредна квалификация за Евро 2019.

Играчите на Антони Здравков гонеха задължителна победа, за да доближат второто място в групата и класирането за бараж.

Сега обаче те остават на четвърто място в своята група с 9 т. - зад Казахстан, който има точка повече, и Словения с 5 т. над нашите. Недостижим на първото място е съставът на Франция с пълен актив от 27 т. В оставащите два мача до края България трябва да вземе гостуванията на Словения (12 октомври) и Люксембург (16 октомври) и да разчита на грешка на словенците в последния им мач срещу Франция.

Началото на днешната среща беше динамично и за двата отбора, опасни атаки не липсваха, а вратарите направиха по няколко спасявания. Георги Йомов и Янис Карабельов затрудниха черногорския страж, докато Даниел Наумов отново се представи силно на българската врата.

Постепенно обаче темпото спадна и през второто полувреме нямаше много интересни ситуации. Така съвсем логично двата тима поделиха точката.