Божинов си вкара автогол и пропусна дузпа срещу ЦСКА

Божинов изигра доста злополучен мач срещу ЦСКА, а "червените" постигнаха сравнително лека победа

ЦСКА-София си върна върха в класирането на Първа лига с победа с 2:0 в гостуването на Ботев Враца.

На стадиона в Монтана "червените" надиграха съперника най-вече през първото полувреме, когато Ботев допусна много неточности в защита. Новата звезда в редиците на домакините Валери Божинов изигра злополучен мач, в който си вкара автогол и пропусна дузпа.

До откриване на резултата се стигна в 13-ата минута след елементарна грешка на вратаря Красимир Костов, който необяснимо излезе извън наказателното си поле с топка в ръце. Това доведе до пряк свободен удар на опасна позиция, от който Кирил Десподов нацели гредата. Кълбото отскочи в застаналия наблизо Божинов и влезе във вратата - автогол и 1:0 за ЦСКА.

Гостите направиха още доста опасни атаки и Десподов пропусна от чиста позиция, на другата врата Черниаускас спаси изстрел на Апостолов. В 38-ата минута Али Соу отбеляза първия си гол за ЦСКА, оставен сам срещу вратаря, и резултатът стана 2:0.

В 55-ата минута Чорбаджийски направи необмислен шпагат в наказателното си поле и се стигна до дузпа за Ботев Враца. Зад топката застана Божинов, който обаче стреля в гредата. По-късно греда за Ботев удари и Валери Домовчийски, но в тази ситуация беше маркирана засада.

С трите точки от днес ЦСКА събира общо 22 и застава на върха в класирането заради по-добрата си голова разлика от Левски. Третият Лудогорец е със 17 т., но и с мач по-малко.