Фетел изпревари Хамилтън в първия старт за сезона

Фетел изпревари Хамилтън в първия старт за сезона Снимка: Getty Images

Себастиан Фетел спечели първото състезание Гран При на Австралия за новия шампион 2018 във Формула 1.

Германският пилот на Ферари финишира първи. Втори остана световният шампион Люис Хамилтън с Мерцедес , а трети завърши Кими Райконен.

Фетел стартира от третата позиция, но успя да се пребори за втора поредна победа в Австралия с настоящия световен шампион Люис Хамилтън, който започна състезанието от полпозишън.

В 20-ата обиколка в бокса първи от лидерите влезе финландският пилот на Ферари Райконен. Той бе последван от Хамилтън, който заедно с отбора си реши да покрие стратегията на Кими. Това остави Фетел на първа позиция на пистата, преди първото влизане в бокса за смяна на гуми на германеца.

В 48-ата обиколка Хамилтън бе стопил преднината на Фетел до едва половин секунда и подготвяше атаката си на първото място, но груба грешка при спиране провали плановете на Люис и изоставането му нарасна на 2.5 секунди.

До края Фетел не изпусна първата позиция и за втора поредна година спечели първия старт за сезона в Австралия.