Юнайтед се развихри с три гола за едно полувреме

Манчестър Юнайтед се върна на победния път Снимка: Getty Images
Манчестър Юнайтед се върна на победния път

Манчестър Юнайтед прекъсна черната си серия от четири мача без победа във Висшата лига с победа с 4:1 над Фулъм на своя „Олд Трафорд“.

Голмайстори за „червените дяволи“ бяха Ашли Йънг, Хуан Мата и Ромелу Лукаку. Гостите трябваше да доиграят последните около 25 минути с човек по-малко, след като Замбо Ангиса бе изгонен за втори жълт картон.

Йънг изведе домакините напред в резултата след само 13 минути игра след индивидуален пробив и щастлив рикошет в крака на Одой.

15 по-късно Хуан Мата удвои аванса на домакините, а в края на полувремето Лукаку направи резултата класически.

Фулъм върна едно попадение в 67-ата минута, когато резервата Абубаката Камара се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Ерера срещу него.

Само минута по-късно обаче „котиджърс“ останаха с човек по-малко на терена, след като Ангиса получи втори жълт картон за нарушение срещу Рашфорд.

Именно Рашфорд оформи крайното 4:1 в 82-рата минута със страхотен шут от границата на наказателното поле в близкия ъгъл на Серхио Рико, а секунди по-късно от Скот Мактоминай.

За първи път от доста време Маруан Фелайни остана неизползвана резерва, а на пейката до него седеше и Пол Погба, който най-вероятно бе съхранен за мача от Шампионската лига срещу Валенсия през седмицата и сблъсъка с Ливърпул следващия уикенд.

Победата изкачи Юнайтед до шестото място с 26 точки, на пет зад петия Челси, който по-късно тази вечер посреща лидера Манчестър Сити в дербито на кръга.

Междувременно, Арсенал се изкачи на третата позиция с 34 след минималното 1:0 срещу Хъдърсфийлд у дома, благодарение на гол от Лукас Торейра. „Артилеристите“ имат точка повече от Тотнъм, който гостува на Лестър тази вечер.