Брилянтен Роналдо донесе трудна победа на Реал в Ейбар

Кристиано Роналдо отново се превърна в герой за Реал Мадрид Снимка: Getty Images
Кристиано Роналдо отново се превърна в герой за Реал Мадрид

Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:1 като гост на Ейбар в мач от 28-ия кръг на Примера дивисион. В герой за "кралете" отново се превърна Кристиано Роналдо, който отбеляза и двата гола за гостите.

Домакините играха много силно и в големи периоди от мача натискаха и дори бяха близо до трите точки, но в края не издържаха и Реал успя да се възползва от две техни грешки, за да открадне победата.

Ейбар се опитваше да натиска в първите минути, но в 34-тата минута гостите излязоха напред в резултата. След грешка при изнасянето на топката от домакините, последва великолепен диагонален пас на Модрич към Роналдо. Португалецът с едно докосване излезе сам срещу вратаря и заби топката в мрежата.

Малко по-късно Кристиано имаше нов шанс за гол, но силен негов изстрел бе избит с една ръка от вратаря на домакините Димитрович.

Втората част отново започна с натиск на Ейбар и само шест минути след подновяването на играта домакините изравниха. Рамис се извиси необезпокояван след изпълнение на корнер и с глава вкара за 1:1.

10 минути по-късно нова брилянтна намеса на Димитрович отново разколеба Роналдо, който не успя да се разпише с удар от около десетина метра.

И въпреки че Ейбар търсеше втори гол, Реал бе този отбор, който вкара. След нова грешка при изнасянето на топката в 84-тата, тя стигна до Карвахал. Бекът на гостите центрира, Роналдо мина между централната двойка бранители и отблизо с глава разстреля Димитрович.

След победата Реал има вече 57 точки, но остава на третата позиция. Вторият Атлетико е с 61, а лидерът Барселона има 69, но и двата отбора са с мач по-малко от "кралете".