Нищо различно: Меси понесе Барса на гръб и през новия сезон

Меси отново поведе Барса и успокои отбора с откриването на резултата през второто полувреме, а в последната минута се разписа още веднъж Снимка: Getty Images

Барселона започна сезона в Ла Лига с победа с 3:0 над гостуващия Алавес.

Успехът не дойде толкова лесно, тъй като до 64-ата минута резултатът беше 0:0, а герой за каталунците за пореден път беше Лионел Меси, отбелязал два гола.

Треньорът Ернесто Валверде започна мача с консервативен титулярен състав със Сержи Роберто в халфовата линия, а новите попълнения Малком, Артур и Артуро Видал останаха резерви. Последните двама се появиха късно през второто полувреме. Изненадващо резерва беше дори Филипе Коутиньо, който се появи едва след почивката, раздвижи доста играта на тима и отбеляза втория гол.

През първата част Барса постепенно усилваше натиска си, но направи ред пропуски чрез Меси, Суарес и Дембеле. Меси уцели греда от фаул, а Дембеле изпусна сам срещу вратаря, стреляйки право в него.

В 64-ата минута обаче лидерът на тима беше точен с изстрел под стената от двайсетина метра - 1:0 за Барселона с обичаен голмайстор Меси.

Малко по-късно аржентинецът за втори път в мача уцели гредата с техничен удар. После Суарес изтърва сам срещу вратаря, а в 82-ата минута и Коутиньо пропусна очи в очи с Пачеко.

Минута след това обаче отново Коутиньо финтира двама и стреля, а Пачеко вече нямаше какво да направи - 2:0.

В 92-ата минута Меси овладя едно центриране, разходи се в наказателното поле и спокойно завърши покрай вратаря за 3:0.