Кавани предизвика: Искам да видя английските отбори в Лига 1

Единсон Кавани предизвика английските отбори Снимка: Getty Images
Единсон Кавани предизвика английските отбори

Нападателят на Пари Сен Жермен Единсон Кавани отправи предизвикателство към отборите от Висшата лига.

Уругваецът си пожела да види топ английските отбори в Лига, за да ги „видим колко са добри“ след загубата с 2:3 от Ливърпул на „Анфийлд“ в първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

Домакините поведоха с 2:0 с голове на Даниел Стъридж и Джеймс Милнър от дузпа, но Тома Мюние и Килиан Мбапе изравниха резултата, преди резервата Роберто Фирмино да донесе успеха за „червените“ в последните минути.

Френската Лига 1 често е подценявана откъм качество, както от анализатори, така и от фенове, но според Кавани това е незаслужено.

„Когато играеш в Шампионската лига, се изправяш срещу най-добрите отбори в Европа. Понякога печелиш, понякога губиш.

Иска ми се да видя отборите от Висшата лига в Лига 1, да видим колко добри са.

Не бих подценявал френското първенство, защото Франция е настоящият световен шампион, а много от футболистите им играят в Лига 1.

Френски отбори достигат финалните етапи в Шампионската лига в последните няколко години. Това е истината“, каза Кавани.

ПСЖ никога не е преодолявал четвъртфиналната фаза на Шампионската лига. Загуба на старта е далеч от перфектно за парижани, тъй като се намират в една от най-тежките групи – Група С, с отборите още на Наполи и Цървена звезда.