Йоканович върна Фулъм във Висшата лига

Йоканович върна Фулъм във Висшата лига Снимка: Getty Images

Славиша Йоканович върна Фулъм във Висшата лига след победа с минималното 1:0 над Астън Вила във финалния плейоф, игран на „Уембли“.

Единственото попадение за „котиджърс“ отбеляза Том Киърни в 23-тата минута след страхотно извеждащо подаване на Райън Сесеньон, а символичните гости доиграха срещата с човек по-малко, след като 20 минути преди края Денис Одои бе изгонен за втори жълт картон.

Така, четири години след като изпадна от Висшата лига, Филъм се завръща в елита на Англия.

Славиша Йоканович отново постигна своето. Бившият треньор на Левски спечели промоция с Уотфорд през 2015 година, завършвайки втори в класирането на Чемпиъншип, но веднага след това бе уволнен от „стършелите“. Сега обаче няма какво да помрачи радостта му.

Плейофът пък най-вероятно бе последният двубой за Джон Тери с екипа на Астън Вила, към който се присъедини като свободен агент миналото лято, след като бе освободен от Челси. Договорът на 37-годишния ветеран с „виланите“ изтича след края на сезона и едва ли Тери ще изиграе още една кампания в Чемпиъншип.

Фулъм завърши сезона на третото място в Чемпиъншип, зад Кардиф и шампиона Уувърхемптън, които си осигуриха директна промоция, а Астън Вила - четвърти. В първия плейоф тимът на Йоканович победи Дарби Каунти с 2:1, а Вила отстрани Мидълсбро с 1:0.

Така, след победата на Фулъм над Вила, и съставът на Висшата лига за следващия сезон е ясен и отново ще гледаме „котиджърс“ на най-високото ниво в Англия.