Ливърпул громи с хеттрик на Салах - един от засада и два редовни

Салах изигра страхотен мач и се отличи с хеттрик.

16 кръга след началото на първенството във Висшата лига Ливърпул все още не познава вкуса на поражението в английския елит. В откриващия кръга двубой мърсисайдци разгромиха Борнемут с 4:0 като гости и поне за няколко часа изпревариха Манчестър Сити, който по-късно има тежко гостуване на Челси.

В герой за Ливърпул се превърна Мохамед Салах, който наниза хеттрик. Първото попадение на египтянина бе от засада, но доста "тънка", а и "червените" не оставиха съмнение в превъзходството си през целия мач.

В 26-ата минута Фирмино шутира силно извън наказателното поле и Бегович изби. Салах обаче реагира светкавично и прати топката във вратата. Повторенията показаха, че при удара на бразилеца голмайсторът на "червените" е в положение на засада, но това не бе забелязано от страничния рефер и голът бе зачетен.

Няколко минути след подновяването на играта след почивката Ливърпул направи още една важна крачка към победата. Фирмино отне топка в центъра, след което веднага пусна към Салах, който преодоля Куук и Аке и стреля много прецизно към далечния ъгъл на вратата на домакините.

В средата на полувремето ситуацията на "черешките" стана безнадеждна. Фабиньо изведе добре Робъртсън отляво. Шотландецът центрира остро в наказателното поле, където Стийв Куук опита да отклони топката, но я засече в собствената си врата - 0:3.

До края Салах успя да оформи хеттрика си не без помощта на, меко казано, неубедителния в този мач Куук. Бранителят не успя да пресече пас на Лалана и Салах достигна до топката, след което премина покрай Бегович, после финтира още веднъж вратара, а накрая стреля покрай Аке и прати топката във вратата на Борнемут за четвърти път.

До края на годината Ливърпул има мачове с Манчестър Юнайтед, Уулвс, Нюкасъл и Арсенал, а на 1 януари гостува на Манчестър Сити.

Освен това Клоп и футболистите му имат изключително тежък двубой с Наполи от последния групов кръг на Шампионската лига.