Удивителен обрат в три магически минути прати Интер в Шампионската лига

Интер взе мача на сезона и стигна до място в Шампионската лига Снимка: Getty Images
Интер взе мача на сезона и стигна до място в Шампионската лига

Интер сътвори истински подвиг в последния кръг на Серия "А" и удари с 3:2 Лацио на "Олимпико" в решаващия мач за място в топ 4.

С победата "нерадзурите" изместиха днешния си съперник от четвъртото място и влязоха в зона "Шампионска лига" в последния възможен момент. Успехът дойде по драматичен начин, тъй като Интер губеше с 1:2 до 78-ата минута и за три магически минути обърна всичко в своя полза.

Домакините започнаха мощно срещата и имаха три сериозни положения преди заслужено да открият резултата. В 9-ата минута Адам Марушич стреля силно право в лицето на Перишич, топката рикошира и влезе във вратата на Интер - автогол и 1:0.

В 29-ата минута обаче Д'Амброзио изравни след центриране от корнер. Първият му удар беше спасен от Стракоша, а при добавката си той ритна и вратаря, но попадението беше признато.

В 41-ата минута Лацио отново излезе напред благодарение на перфектна контраатака и извеждащ пас на Сенад Лулич. Фелипе Андерсон се възползва и пусна топката покрай Ханданович за 2:1.

През втората част Интер дълго време не успяваше да организира реален натиск. В 71-ата минута реферът първо отсъди дузпа за "нерадзурите" за игра с ръка на Милинкович-Савич, но след консултация с ВАР отмени решението си.

В 78-ата минута все пак се стигна до дузпа за Интер, след като Стефан де Врай подсече Мауро Икарди в наказателното поле. Самият Икарди отбеляза от бялата точка и изравни за 2:2.

Минута по-късно капитанът на Лацио Сенад Лулич направи необмислено остро влизане и беше изгонен за втори жълт картон, а кошмарът за "орлите" стана пълен.

В 81-ата минута Матиас Весино засече с глава центриране от корнер и изведе Интер напред. С човек по-малко домакините опитаха да изравнят до края, но силите не им стигнаха и така те остават на петата позиция в крайното класиране.