Азар донесе ФА Къп на Челси, в Юнайтед профукаха всичко възможно

Азар пада на земята, след като е препънат от Фил Джоунс за дузпата Снимка: Getty Images
Азар пада на земята, след като е препънат от Фил Джоунс за дузпата

Челси спечели ФА Къп с изстрадана победа с 1:0 над Манчестър Юнайтед във финала на "Уембли".

С гол на Еден Азар от дузпа през първото полувреме, "сините" спечелиха осма Купа на Англия в историята си, а мениджърът Антонио Конте успя да завоюва трофей в може би последния си мач начело на отбора.

Манчестър Юнайтед като цяло разочарова с играта си, а през втората част пропусна няколко чисти положения.

Челси започна по-добре финала, а на Юнайтед очевидно липсваше Ромелу Лукаку, който не беше напълно възстановен от контузия и беше оставен на скамейката.

В 8-ата минута Еден Азар създаде първа опасност с изстрел в близкия ъгъл на Де Хеа, но вратарят спаси с крак. В 22-ата минута Челси поведе, а в основата на всичко отново беше белгиецът.

Азар получи добра дълга топка, откъсна се от Фил Джоунс и бранителят го фаулира в наказателното с непремерен шпагат. От щаба на Челси искаха червен картон за Джоунс, но той получи само жълт, тъй като опита да играе с топката при шпагата си.

От бялата точка Азар прати Де Хеа в другия ъгъл и откри - 1:0 за Челси.

Минута преди почивката Фил Джоунс стреля с глава на далечната греда, но неточно. Веднага след това "червените дяволи" направиха още една добра атака, но шутът на Рашфорд беше блокиран.

През второто полувреме Манчестър Юнайтед натисна и принуди Тибо Куртоа да направи няколко важни спасявания.

Първо Рашфорд на два пъти го затрудни, а в 62-ата минута той направи ново спасяване - като при добавката Алексис Санчес вкара във вратата, но беше в засада и голът не беше зачетен.

В 70-ата минута Маркос Алонсо можеше да нанесе решаващ удар за Челси, Де Хеа обаче спаси удара му. Атаката продължи и топката срещна ръката на Ашли Йънг, но Майкъл Оливър прецени, че не е било умишлено и не пожела да отсъди втора дузпа за Челси.

Последва още една чиста ситуация пред Маркъс Рашфорд, който отново беше отказан от Тибо Куртоа. Жозе Моуриньо потърси промяна и за последните 20 минути вкара в игра Ромелу Лукаку и Антони Марсиал.

В 82-ата минута беше оставен напълно сам при центриране от корнер, но не успя да отправи добър удар с глава и не уцели вратата.

В добавеното време и Матич стреля неуспешно с глава, а минутите за Юнайтед свършиха и те така и не успяха да върнат получения гол.