Барса подари победа на Меси и Сиро

Луис Суарес отбеляза 115-ия гол в Ла лига и вече се е разписвал срещу всички 25 отбора, срещу които е играл в испанския елит, откакто се присъедини към Барселона Снимка: Getty Images

Дори без Лионел Меси в състава си, Барселона постигна лесна победа с 2:0 като гост на последния Малага и продължава без загуба от началото на сезона в Ла лига.

Аржентинската звезда на каталунците получи почивка от Ернесто Валверде заради раждането на третия му син. Меси и Антонела Рокуцо кръстиха момченцето Сиро.

Домакините играха с човек по-малко от 30 минута, след като Саму си изкара директен червен картон.

Луис Суарес откри резултата в 15-ата минута, засичайки с глава перфектно центриране от Жорди Алба. Това беше 115-ият гол за уругваеца в Ла лига, като той вече се е разписвал срещу всички 25 отбора, срещу които е играл в испанския елит, откакто се присъедини към Барселона.

В 28-ата минута Филипе Коутиньо направи 2:0 с красиво изпълнение с пета, завършвайки подаване от Усман Дембеле, който замени Лео Меси в състава на каталунците.

Само две по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Саму бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в глезена на Жорди Алба.

Барселона продължава с безупречното си представяне в Ла лига и вече има 72 точки на върха в класирането, с 11 повече от втория Атлетико Мадрид преди мачът на "дюшекчиите" срещу Селта в неделя. Третия Реал Мадрид е чак на 15 назад.

Малага пък не спира да затъва. Това бе 21-вата загуба за тима от началото на сезона и изпадането вече няма как да бъде избегнато.