Юнайтед отново лази, Ливърпул и Сити летят

Ветеранът Моутиньо донесе точката на Уулвс с изравнителния си гол Снимка: Getty Images
Ветеранът Моутиньо донесе точката на Уулвс с изравнителния си гол

След като постигна няколко добри резултата, Манчестър Юнайтед допусна нова издънка и стигна само до 1:1 срещу Уулвърхемптън на "Олд Трафорд".

Гостите си заслужиха точката в мача от шестия кръг на Висшата лига и от самото начало показаха добър футбол с бързи атаки. Де Хеа направи две спасявания преди Юнайтед да открие резултата в 18-ата минута с гол на Фред след асистенция на Погба.

Фред можеше да се разпише отново преди почивката, но Руи Патрисио спаси удара му от фаул. В 53-ата минута Уулвърхемптън изравни чрез Жоао Моутиньо. "Червените дяволи" успяха да вземат обратно инициативата и да натиснат, но Лингард и Фелайни не успяха да преодолеят Руи Патрисио.

Така с 10 т. от 6 мача Юнайтед е пети в класирането.

По същото време конкурентите за челните места Ливърпул и Манчестър Сити постигнаха убедителни победи в своите мачове.

Играчите на Юрген Клоп продължават с пълен актив от началото на сезона след 3:0 над Саутхемптън на "Анфийлд".

Головете паднаха още през първото полувреме, като в 10-ата минута Уесли Хут си вкара автогол след центриране на Джердан Шакири.

Жоел Матип направи 2:0 с глава, а в края на частта Мохамед Салах покачи на 3:0 с добавка след изстрел на Шакири в гредата.

Ливърпул излиза еднолично на първо място в класирането поне до утре, когато Челси играе срещу Уест Хем и може също да събере 18 т.

Манчестър Сити разби аутсайдера Кардиф с 5:0 като гост, а първи голове със светлосиния екип отбеляза Рияд Марез.

Той вкара последните две попадения в мача, а преди това се разписаха Агуеро, Бернардо Силва и Илкай Гюндоган. С победата Сити излезе на второ място с 16 т.