Сити е шампион! Юнайтед връчи титлата на врага по най-унизителния начин | sportcafe.bg

Сити е шампион! Юнайтед връчи титлата на врага по най-унизителния начин

15.04.2018, 19:36 (обновена 16.04.2018, 08:38)
Манчестър Юнайтед - Уест Бромич 0:1

Играчите на Моуриньо играха ужасно само седмица след големия обрат над Сити от 0:2 до 3:2. Тогава те отложиха празненствата на "гражданите", но с днешната загуба връчиха титлата на врага

Манчестър Сити е новият шампион на Англия!

"Гражданите" спечелиха титлата днес без въобще да играят заради страшна издънка на втория в класирането Манчестър Юнайтед.

Юнайтед загуби с 0:1 на "Олд Трафорд" от последния в класирането и почти сигурен изпадащ Уест Бромич и вече дори на теория не може да настигне градския съперник, тъй като е на 16 т. от него при оставащи пет мача до края.

Това е трета титла за Манчестър Сити в последните седем сезона и първа за отбора под ръководството на Пеп Гуардиола.

"Червените дяволи" играха потресаващо само седмица след голямата победа срещу Сити с 3:2 на "Етихад". Още в 14-ата минута Де Хеа изби с една ръка удар на Ливърмор и гостите показаха, че няма да се дадат лесно в този мач.

Малко след това Юнайтед можеше да получи дузпа, но реферът подмина нарушението срещу Андер Ерера.

В 66-ата минута "червените дяволи" създадоха най-доброто си положение, когато Бен Фостър трябваше да се намесва при удар на Лукаку с глава.

В 73-ата минута Уест Бромич изпълни корнер, а Неманя Матич любезно свали топката на оставения сам Джей Родригес, който с глава отблизо откри резултата.

Манчестър Юнайтед организира хаотичен натиск в последните минути, който не доведе до никакво положение и накрая играчите бяха мощно освиркани на своя стадион под проливния дъжд.

Oще: висша лига  враг  гражданите  давид де хеа  джей родригес  жозе моуриньо  издънка  корнер  манчестър сити  манчестър юнайтед  неманя матич  олд трафорд  освирквания  последен  ромелу лукаку  сити  титла  уест бромич  унижение  унизителен начин  червените дяволи  шампион  юнайтед