Две изпуснати дузпи, червен картон и обрат с автогол в последната секунда (видео)

Велик обрат за Франция срещу Англия Снимка: Getty Images
Велик обрат за Франция срещу Англия

Истинска драма се разигра на мача между Англия и Франция на Европейското първенство до 21 години.

„Петлите“ извоюваха победа с 2:1 след обрат, благодарение на нелеп автогол на Аарън Уан-Бисака в 95-ата минута. Предитова Фил Фодън откри с изключително самостоятелно действие, преди Джонатан Иконе да изравни в 89-ата.

Преди това Франция изпусна цели две дузпи. Първо, ударът на Муса Дембеле в 25-ата минута бе отразен от английския страж Дийн Хендерсън, след което Хусем Ауар нацели страничната греда в 66-ата.

При втората дузпа „трите лъва“ останаха с човек по-малко. Хамза Чудхури бе изгонен с директен червен картон заради грубото си влизане Джонатан Бамба, но Ауар пропусна от бялата точка.

Останали с човек повече на терена, французите успяха да обърнат мача с два късни гола и така потеглиха с победа на младежкото Евро, което се провежда в Италия.

След изиграването на първия кръг от груповата фаза Румъния е лидер в група С след разгрома с 4:1 над Хърватия, Франция е втори, а Англия и „карираните“ са в по нула точки.