С магически момент от Инсиние Наполи взе първото дерби за сезона

Прекрасният завършващ удар на Инсиние донесе победата на Наполи Снимка: Getty Images
Прекрасният завършващ удар на Инсиние донесе победата на Наполи

Вицешампионът на Италия Наполи спечели с 2:1 дербито срещу Лацио в първия кръг на новия сезон от Серия "А".

В тежкото гостуване на "Олимпико" неаполитанците започнаха зле в дебюта на новия треньор Карло Анчелоти, но промениха играта си след като получиха гол и осъществиха пълен обрат.

В 25-ата минута голмайсторът на Лацио Чиро Имобиле получи една дълга топка, с брилянтен финт елиминира трима лошо позиционирани бранители на Наполи и безпощадно завърши в горния ъгъл за 1:0.

Гостите отговориха с греда след шут на Зиелински, а в края на полувремето успяха и да изравнят. Кайехон върна една топка към Аркадиуш Милик, който се разписа за 1:1.

През втората част Имобиле направи пропуск, а Наполи се чувстваше все по-комфортно на терена и в 59-ата минута Лоренцо Инсиние отбеляза победния гол с неспасяем параболичен удар.

В края Луис Алберто можеше да изравни след корнер, но уцели гредата отблизо и резултатът остана непроменен.